Profesjonalne ozonowanie pomieszczeń

Ozonowanie pomieszczeń to jedna ze skutecznych metod dezynfekcji – nie tylko obiektów, ale także powietrza w danym pomieszczeniu. Dowiedz się więcej o ozonowaniu pomieszczeń w Krakowie z firmą Insector.

W jakich przypadkach wykonywać ozonowanie pomieszczeń?

Proponujemy Państwu wykonanie ozonowania w Krakowie zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i w takich miejscach, jak szkoły, przedszkola, restauracje czy szpitale. Przeprowadzanie tego procesu jest niezwykle istotne szczególnie w obecnej sytuacji – pandemii koronawirusa. Wiele osób zastanawia się, jaki jest czas żywotności wirusa na powierzchni. Na to pytanie nie ma precyzyjnej odpowiedzi. Wiemy jednak, że w zależności od temperatury i wilgotności, pozostaje on aktywny od 5 godzin do 7 dni. Z dotychczasowych raportów medycznych odnośnie koronawirusa, wiemy, że niskie temperatury sprzyjają jego żywotności i rozwijaniu się. Według Journal of Hospital Infection, koronawirusy są w stanie przeżyć aż do 9 dni. Wiedząc już, jak długie życie może prowadzić SARS-COV-2, pojawia się pytanie — co zrobić, aby usunąć wirusa z powierzchni, wśród których przebywamy na co dzień? Rozwiązaniem jest ozonowanie powierzchni w Krakowie oraz Wieliczce.

Ozonowanie pomieszczeń to najlepszy sposób by zadbać o swoje zdrowie oraz zdrowie swoich bliskich.

Usługę ozonowania pomieszczeń świadczymy na terenie miast: Kraków, Wieliczka, Skawina, Wadowice, Oświęcim, Bochnia, Niepołomice, Myślenice, Miechów, Zator a oraz w okolicznych miejscowościach.

ozonowanie pomieszczeń Kraków

Ozonowanie — co takiego?

Ozon jest powszechnie używany do dezynfekcji, usuwa on wirusy, bakterie, grzyby itp. Na podstawie 17 opublikowanych prac oraz wstępnych wyników badań chińskich naukowców w Institute of Virology Hubei, stwierdzono, że ozon ma wystarczającą moc, aby zniszczyć 2019-nCoV. Unicestwienie jest możliwe, ponieważ ozon rozprasza kapsomery i uszkadza RNA wirusa. Używając ozonu o wyższym stężeniu, utlenienie powoduje rozpad kapsydu i jego białkowej powłoki. W przypadku wirusów otoczkowych, rozbite zostają cząsteczki lipidowe. Skutkiem ich fragmentacji, jest utrata właściwości kwasu nukleinowego. Sytuacja zmienia się, kiedy ozon używany jest na wirusach bezosłonkowych. Kontakt ozonu z białkami kapsydu, tworzy wodorotlenki. Wywołuje to reakcję, w której wirusy tracą ochronę przed stresem oksydacyjnym.

Do kogo się zwrócić?

Ozonowanie wykonywane jest za pomocą generatorów ozonu. Gaz jest niebezpieczny dla zdrowia i życia, dlatego zabieg ten powinien być przeprowadzony tylko przez przeszkolonych użytkowników. W Insector znajdziecie tylko takich! Zadbaj o zdrowie swoje i bliskich, zaufaj sprawdzonej firmie.

Ozonowanie plus dezynfekcja chemiczna preparatami które posiadają odpowiednie pozwolenia i atesty (Firma INSECTOR takie posiada) pozwolą wyeliminować niebezpieczne wirusy i bakterie z naszych domów i miejsc pracy.

ozonowanie Kazimierz
JEŻELI MASZ JAKIEKOLWIEK PYTANIA SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI