Profesjonalne i bezpieczne usuwanie gniazd os i szerszeni Kraków

Okres wiosenno-letni oprócz słonecznych dni i przyjemnych temperatur niesie za sobą również problemy ze szkodnikami, insektami zbudzonymi z zimowego snu. Dowiedz się, jak zapobiec niebezpieczeństwu z ich strony razem z firmą Insector – oferujemy usuwanie gniazd os i szerszeni w Krakowie.

Usuwanie gniazd os i szerszeni Kraków – realne zagrożenie

Osy są to jedne z najbardziej jadowitych stawonogów w Polsce. W odróżnieniu od pszczół, osy podczas użądlenia nie pozostawiają w skórze swojego żądła, przez co mogą ukąsić nawet kilka razy. Ich jad może być niebezpieczny dla zdrowia bądź życia – szczególnie u osób uczulonych. Szerszeń natomiast jest większy od osy i pszczoły oraz szczególnie chętnie zamieszkuje w otoczeniu ludzi. Jego użądlenie jest dotkliwsze niż osy, ponieważ ma on większe i głębiej penetrujące żądło. Ponadto, jego jad jest bardziej toksyczny i może wyrządzić więcej szkód w organiźmie.
Obecność gniazda os bądź szerszeni jest realnym problemem. Nasila się on, podczas gdy gniazdo znajduje się w pobliżu domów, mieszkań bądź pomieszczeń gospodarczych. Stanowi ono wówczas niebezpieczeństwo dla domowników (szczególnie dzieci, osób starszych) oraz zwierząt domowych, hodowlanych. Gdy użądlona zostanie osoba uczulona, może pojawić się silna reakcja alergiczna wraz z utratą przytomności i problemami z oddychaniem. W przypadku takiej sytuacji należy bezzwłocznie udać się po pomoc.
Bardzo częstym błędem popełnianym przez osoby, w których otoczeniu znajduje się gniazdo os bądź szerszeni jest usuwanie go na własna rękę. Takie działania są bardzo niebezpieczne i mogą prowadzić do katastrofalnych skutków. Osoby takie najczęściej decydują się na podpalenie gniazda, zalanie go wodą bądź strącenie. Czynności te prowadzą do rozwścieczenia owadów i do podjęcia przez nie gwałtownych zachowań, przez co domownicy są wielokrotnie bardziej narażeni na użądlenia.

usuwanie gniazda os w Krakowie

Oferta firmy Insector – usuwanie gniazd os i szerszeni Kraków przez profesjonalistów

Jak już wspominaliśmy – podjęcie decyzji o samodzielnym usuwaniu gniazd os bądź szerszeni jest bardzo nieodpowiedzialnym posunięciem, który może przyczynić się do pogłębieniu występującego problemu. Bardzo ważne jest więc zaufanie profesjonalistom w tej kwestii, którzy posiadają doświadczenie w przeprowadzaniu takich zabiegów, oraz mają odpowiedni sprzęt i narzędzia. Takich specjalistów znajdą Państwo w firmie insector. Posiadamy bogate doświadczenie związane z bezpiecznym usuwaniu szkodników – nie tylko os i szerszeni, ale także pluskiew, karaluchów, kleszczy, pcheł, szczurów, komarów i wielu innych niepożądanych gości, którzy zadomawiają się w gospodarstwach, piwnicach, na poddaszach, wyrządzając w ten sposób wiele szkód zarówno dla ludzi i zwierząt, jak i dla pomieszczeń.

Dzięki naszym usługom, pozbędą się Państwo problemu szybko, profesjonalnie i bezpiecznie. Nasze usługi świadczone są na terenie miast: Kraków, Wieliczka, Skawina, Wadowice, Oświęcim, Bochnia, Niepołomice, Myślenice, Miechów, Zator oraz w okolicznych miejscowościach. Zapraszamy do kontaktu i do zamówienia usługi – firma Insector.

JEŻELI MASZ JAKIEKOLWIEK PYTANIA SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI