Dlaczego odkomarzanie ogródków jest ważne?

17 czerwca 2021

Komary są bardzo uciążliwe latem i skutecznie zniechęcają do odpoczynku w ogrodzie. Ich ugryzienia nie są niebezpieczne dla zdrowia, ale są bardzo irytujące. Powstające bąble, które potem zmieniają się w czerwone punkty na skórze, swędzenie i irytujący dźwięk są głównymi powodami, przez które tak bardzo ich nie lubimy.

Plaga komarów

Raz na kilka lat, populacja komarów gwałtownie rośnie. Sprzyjają temu krótkie i ciepłe zimy. Uwielbiają one upały i wilgoć, dlatego jeżeli w lato spadnie dużo deszczu i utrzymują się wysokie temperatury, możemy być pewni, że będziemy mieli do czynienia z dużą ilością owadów. Jest to kłopotliwe dla każdego, kto uwielbia spędzać czas w ogrodzie zajmując się uprawą kwiatów, grillowaniem lub sportem. Możemy próbować zapobiegać temu używająć różnego rodzaju odstraszaczy komarów. Problemem jest ich krótkie działanie i nie zawsze są wystarczająco skuteczne. Dodatkowo, jeżeli używamy ich często, będziemy musieli kupować duże ilości, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Odkomarzanie ogrodów

Jeżeli nie możemy znieść plagi komarów i jesteśmy zmęczeni krótkotrwałymi rozwiązaniami, powinniśmy zastanowić się nad odkomarzaniem ogrodu. Dzięki temu, skutecznie pozbędziesz się komarów i tym samym zwiększysz komfort przebywania w swoim ogrodzie.
Istnieją dwie metody odkomarzania ogrodów. Najczęściej stosowaną jest naziemna metoda z wykorzystaniem spryskiwaczy spalinowych, które rozpylają mgłę zimno kropelkową. Jej główną zaletą jest to, że charakteryzuje się niezwykłą skutecznością.
Kolejnym sposobem jest rozpylanie mgły, która zawiera w sobie środek owadobójczy, który wnika w nawet najbardziej niedostępne miejsca i zabija komary. Substancja osiada na powierzchni roślin, które są domem dla dużej ilości komarów i meszek. Utrzymuje się ona nawet do 4 tygodni. Ta metoda jest szczególnie skuteczna, gdy pokrywamy dużą powierzchnię, która jest gęsto zarośnięta przez wszelkiego rodzaju drzewa, krzewy i inne rośliny.
Należy pamiętać, że substancje rozpylane w trakcie odkomarzania są szkodliwe śmiercionośne dla owadów i ryb, ale bezpieczne dla roślin i mało szkodliwe dla ssaków i ptaków. Warto również zapoznać się ze składem chemicznym substancji, która jest używana do odkomarzania, aby mieć pewność, że jest bezpieczna dla nas i naszych zwierząt.

Zalety odkomarzania

Zdecydowanie warto zastanowić się nad taką opcją. Wiąże się to z wieloma udogodnieniami. Pozbycie się komarów na długi czas sprawi, że będziemy mogli swobodnie spędzać czas w swoim ogrodziem, oddawać się relaksowi i pasjom bez najmniejszych problemów.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.