ozonowanie pomieszczeń

14 marca 2023

Ozonowanie jest skuteczną metodą odkażania dużych przestrzeni i redukcji zanieczyszczeń powietrza, ale nie jest procesem, który można stosować bez posiadania pewnej wiedzy w tej dziedzinie. Kiedy więc dobrze jest zdecydować się na ozonowanie pomieszczeń? Jakie korzyści z niego płyną i jak bezpiecznie je przeprowadzać?

Co to jest ozonowanie?

Ozon (O3) powstaje, gdy cząsteczki tlenu w powietrzu są wystawione na działanie energii elektrycznej lub światła ultrafioletowego. W ten sposób tworzy się czynnik utleniający, który rozkłada cząsteczki organiczne, takie jak bakterie, wirusy i zarodniki pleśni. Zabiegi ozonowania polegają na uruchomieniu urządzeń generujących ozon w powietrzu w celu dezynfekcji i dezodoryzacji przestrzeni. Proces ten może być przeprowadzony w ciągu zaledwie jednej godziny. Ceniony jest za swoją wysoką skuteczność w porównaniu do tradycyjnych metod czyszczenia.

Kiedy stosować?

Do najczęstszych zastosowań ozonowania pomieszczeń należą: usuwanie zapachów powstałych w wyniku zadymienia, swądu zwierząt domowych, zapachów stęchlizny w piwnicy, pleśni, a także skutków pożarów i powodzi. Procesu tego nie należy jednak wykonywać w pobliżu innych ludzi i zwierząt ze względu na potencjalne zagrożenia dla ich zdrowia.

Wskazówki dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa

W przypadku zdecydowania się na przeprowadzenie ozonowania we własnym domu
lub w lokalu użytkowym istnieją pewne zasady bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać, aby zapewnić brak zagrożenia wszystkim ludziom mogącym mieć kontakt z danym obszarem.

Przede wszystkim należy zawsze upewnić się, że wszystkie osoby mieszkające lub odwiedzające konkretny obiekt opuszczą go przed rozpoczęciem ozonowania. Ponadto konieczne jest pozbycie się wszelkich materiałów gumowych, takich jak opony lub węże, ze względu na ryzyko zwiększonej ich kruchości po wystawieniu na działanie wysokich poziomów gazu ozonowego. Jeśli chodzi natomiast o artykuły spożywcze, ich na czas ozonowania nie trzeba usuwać z pomieszczenia, ponieważ po odpowiednim czasie odwietrzania ozon się dezaktywuje i jedzenie nadaje się do konsumpcji.

Ozonowanie jest skutecznym sposobem na odkażenie dużych przestrzeni i zmniejszenie ilości zanieczyszczeń w powietrzu, ale powinno być stosowane tylko w razie konieczności i z zachowaniem szczególnej ostrożności. Nasza firma INSECTOR specjalizuje się w odkażaniu obiektów za pomocą ozonu. Gwarantujemy pełną skuteczność, a także zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa. Swoje usługi świadczymy na terenie Krakowa i okolic. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Aby skontaktować się z nami naciśnij tutaj!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.