szkodliwe owady w domu

14 lutego 2023

Nieproszone owady w domu potrafią być prawdziwym utrapieniem. Spacerując po jedzeniu i naczyniach generują dyskomfort i obrzydzenie. Niektóre z nich są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzkiego w sposób bezpośredni albo pośredni, przenosząc nieświadomie zarazki oraz brud. Jakie owady są szkodliwe i jak sobie z nimi poradzić? O tym przeczytasz w dzisiejszym wpisie.

Gniazda owadów, os i szerszeni

Prawdziwe niebezpieczeństwo stanowią gniazda os i szerszeni. Spotkać je można na strychach i poddaszach, w przeróżnych szczelinach, a nawet piwnicach i ramach okien. Są to charakterystyczne kokony z materiału pochodzenia drzewnego. Wyglądem przypominają papier. Osy i szerszenie w przeciwieństwie do pszczół nie atakują ludzi bez powodu. To całkiem pocieszające. Bezpośrednia styczność z zamieszkałym gniazdem i nieumiejętna próba jego likwidacji doprowadzić może jednak do masowych ukąszeń i w rezultacie śmierci lub paraliżu. Usunięcie takiego gniazda dokonać powinna osoba, która nie jest uczulona ani na jad os i szerszeni. Powinna dokonać tego w dobrze zabezpieczonym skafandrze i przy użyciu dobrej jakości narzędzi i preparatów. W tym celu można wezwać straż pożarną albo skorzystać z usług specjalistycznej firmy.

Pluskwy, karaluchy i kleszcze

Żadne ze zwierząt nie budzą obrzydzenia tak jak karaluchy i pluskwy. Mało które z owadów, tak nie zagrażają naszemu zdrowiu i życiu jak kleszcze. Te pierwsze najczęściej spotykane są w kuchni i łazienkach. Zostawiają po sobie odchody oraz nieprzyjemny zapach. Kleszcze występują w lasach i ogrodach. Znajdując się w skórze przez dłuższy czas doprowadzić mogą do zapalenia mózgu i boreliozy. Na wszystkie opisane w tym punkcie szkodniki i pasożyty stosuje się dezynsekcję.

Mole, mrówki, rybiki cukrowe

Każdy zna to frustrujące uczucie kiedy zawodzą wszystkie metody proponowane w telewizji i Internecie. Chcąc unieszkodliwić i usunąć gniazda owadów ludzie najczęściej sięgają po wątpliwej jakości preparaty. Zazwyczaj sporo kosztują, a przynoszą znikome rezultaty. Kiedy tylko zaobserwujesz obecność tych domowych owadów, natychmiast przystąp do działania, aby wzrost populacji szkodników nie wymagał wezwania profesjonalnej firmy. Jeżeli jednak jest już za późno, skontaktuj się z Insector.

Owady spędzają Ci sen z powiek? Masz już dosyć dokuczliwych intruzów? Skorzystaj z usług Insector! Posiadamy aktualne atesty Ministerstwa Zdrowia i Państwowego Zakładu Higieny. Zapewniamy pełną dyspozycyjność na terenie Krakowa i okolic. Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.