sposób na pozbycie myszy

24 czerwca 2022

Gryzonie ukrywające się w naszych domach mogą być bardzo uciążliwe, a u wielu osób często powodują uczucie strachu, który utrudnia normalne funkcjonowanie. Najczęściej spotykane są myszy oraz szczury, które pojawiają się u nas w poszukiwaniu pożywienia i schronienia, szczególnie w czasie gdy temperatura na zewnątrz jest niższa. Warto pamiętać, że nawet jeśli nie wzbudzają one u nas dużego lęku, jak najszybciej należy się ich pozbyć — długo przesiadujące w naszych domach mogą spowodować nieprzyjemne skutki.

Czy takie gryzonie mogą być niebezpieczne?

Hodowane w domu myszy są bardzo przyjaznymi i nieszkodliwymi zwierzętami — sytuacja wygląda inaczej z tymi dzikimi, ponieważ one mogą stanowić dla nas zagrożenie . Gdy dostaną się do naszej żywności, zanieczyszczają ją, zostawiając w niej swoje odchody i bakterie. W takiej sytuacji niezwłocznie należy wyrzucić pokarm, z którym gryzoń miał kontakt . Mogą one przenosić np. toksoplazmozę, dur brzuszny, czy ospę riketsjową. Ponadto, gdy mysz próbuje dostać się do pokarmu, jest bardzo zawzięta i może uszkodzić wiele przedmiotów , które spotka na swojej drodze, takich jak kable bądź różnego rodzaju przewody. Warto wspomnieć, że te gryzonie bardzo dobrze wspinają się po murach i często wygryzają dziury w dachu, przez które do pomieszczenia dostaje się wilgoć, co skutkuje pojawieniem się pleśni.

Metody na pozbycie się niechcianych lokatorów

Gdy w naszym gospodarstwie domowym zauważymy podgryzione kable, odchody bądź ślady siekaczy na rzeczach, a w nocy będziemy słyszeć drapanie — wszystko wskazuje na pojawienie się gryzoni . W takiej sytuacji natychmiastowa reakcja jest bardzo ważna, ponieważ myszy rozmnażają się bardzo szybko i wyrządzają duże szkody . Warto przytoczyć kilka metod, które mogą okazać się pomocne przy pozbywaniu się niechcianych lokatorów:

1.Pułapki na myszy

Obecnie pułapek na myszy jest bardzo dużo — dobrym wyborem będą te humanitarne, które schwytają gryzonia, jednocześnie nie robiąc mu krzywdy. Jedną z nich jest tunel, w którym umieszczamy przysmak wabiący mysz. Gdy gryzoń wejdzie do środka, tunel zatrzaskuje się, a to umożliwia nam bezdotykowe i bezpieczne wyniesienie na zewnątrz .

2.Odstraszacze elektryczne

Rozstawia się je w miejscach, gdzie widać aktywność szkodnika. Imitują one dźwięki niesłyszalne dla ludzi, które odstraszają myszy .

3.Deratyzacja

Ta usługa polega nie tylko na usunięciu gryzoni z danego obiektu, ale również na jego ochronie. Jest ona wykonywana przez odpowiednich specjalistów, którzy przed przystąpieniem do działania sprawdzają obiekt, bytowanie oraz ilość szkodników, a następnie dobierają metodę odpowiednią do sytuacji . Indywidualny dobór programu powoduje, że cieszy się ona bardzo dużą skutecznością i jest chętnie wybierana, gdyż pozwala na szybkie pozbycie się niechcianych lokatorów.

Nezwykle ważne jest również zapobieganie , które sprawi, że myszy nie będą chciały pomieszkiwać w naszym domu. Należy pamiętać o regularnym wynoszeniu śmieci oraz porządku. Jedzenie powinno być przechowywane szczelnie , w miejscach do tego przeznaczonych, a wszelakie szczeliny w naszym domu — zagipsowane.

Jeżeli chcą Państwo skutecznie pozbyć się wszelakich szkodników, serdecznie zapraszamy na naszą stronę! Oferujemy profesjonalne usługi deratyzacji, które skutecznie pozwolą pozbyć się problemu .

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.