Jak zabezpieczać się przed ptakami

9 sierpnia 2022

Ptaki to nieodłączny element miast i wsi. Mimo ich pięknego śpiewu bardzo często zaliczane są do grona szkodników, które niszczą elewację budynków, dachy, balkony oraz inne elementy architektoniczne. Roznoszą zanieczyszczenia o nieprzyjemnym zapachu, a często są również nosicielami niebezpiecznych chorób.

Kolce na ptaki

Jednym z popularniejszych zabezpieczeń przed ptakami są kolce na ptaki. Stosuje się je do zabezpieczenia parapetów, gzymsów czy elewacji. Kolce na ptaki składają się z podstawy wykonanej z materiałów odpornych na zmiany temperatur oraz na różne czynniki atmosferyczne, natomiast tępo zakończone kolce, są wykonywane ze stali kwasoodpornej. Zabezpieczenia te mają budowę modułową. To znaczy, że możemy zamontować je wszędzie tam, gdzie obecność ptaków jest niepożądana. Poprawnie zamontowane kolce tworzą barierę uniemożliwiającą siadanie i gniazdowanie.

Warto pamiętać, że ten rodzaj ochrony jest bezpieczny dla ptaków. Tempe kolce nie ranią ani nie wyrządzają krzywdy tym zwierzętom.

Spirale przeciw ptakom

Spirale przeciw ptakom działają bardzo podobnie do opisanych wyżej kolców. Spirale również zapobiegają lądowaniu i przesiadywaniu ptaków w miejscach takich jak barierki czy parapety. Ten rodzaj zabezpieczenia używa się przeważnie we wszystkich miejscach, w których montaż kolców jest niemożliwy.

Siatki na ptaki

Siatki wykonane z materiałów takich jak polietylen, są skuteczną ochroną przed ptakami na długie lata. Piaskowy kolor tworzywa, długotrwałość oraz odporność na warunki atmosferyczne i długookresowe promieniowanie UV, to tylko kilka zalet tego rozwiązania. Siatki najczęściej stosuje się na dużych powierzchniach, gdyż kompleksowo mogą ochronić budynek przed latającymi szkodnikami.

Wizualne metody odstraszania ptaków

W sklepach ogrodniczych lub dużych sklepach budowlanych możemy znaleźć wiele tańszych rozwiązań, które również pomogą nam się uporać z latającym problemem. Możemy do nich zaliczyć:

  • makiety ptaków drapieżnych,
  • holograficzne postaci, odblaskowe taśmy,
  • balony z nadrukowanymi oczami,
  • naklejki ptaków drapieżnych.

Dźwiękowe odstraszacze

Dźwiękowe systemy odstraszające ptaki, to rozwiązanie, które w dłuższej perspektywie może być uciążliwe dla ludzi i zwierząt domowych. Zabezpieczenie to odtwarza odgłosy ptaków drapieżnych takich jak jastrzębie, sokoły, orły czy sowy.

Ptaki to piękne stworzenia, ale mogą też być uciążliwe i wyrządzić dużo strat w budynkach, dlatego warto skorzystać z bezpiecznych dla tych zwierząt środków, które uratują architekturę miasta.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą montażu zabezpieczeń przed ptakami

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.