Skuteczne sposoby na odstraszenie gryzoni

17 września 2022

Gryzonie, a szczególnie myszy, są trudne do przegonienia z domu czy mieszkania. Jeśli tylko zauważy się ich obecność, powinno się podjąć szybkie kroki w celu pozbycia się ich. Po pierwsze rozmnażają się w zastraszającym tempie, więc później może być już tylko gorzej. Po drugie wyrządzają niewyobrażalne szkody, gdyż żywią się dosłownie wszystkim: produktami pochodzenia roślinnego, zwierzęcego czy gazetami, tekturą. Są również w stanie przegryźć kable elektryczne czy nadgryźć meble. Ponadto przenoszą wiele chorób, które mogą być niebezpieczne dla człowieka. Dlatego dziś przedstawimy Państwu domowe sposoby na odstraszenie myszy.

Żywołapka

Jest to jedno z humanitarnych rozwiązań, aby pozbyć się szkodnika, ale i też ze skuteczniejszych. Są bardzo proste w użyciu. W zakupionej pułapce umieszcza się coś, co zwabi mysz do niej, może to być chleb lub wędzonka. Po wejściu gryzonia mechanizm zwalnia się i zamyka. Tym samym odcina mu drogę ucieczki. Następnie wystarczy wypuścić go na zewnątrz.

Ultradźwiękowy odstraszacz

Jest to inny sposób na przepłoszenie myszy. Pułapki tego typu emitują dźwięki niesłyszalne dla człowieka, jednocześnie nieznośne dla szkodników. Dzieje się tak, gdyż posiadają niezwykle czuły słuch. Umieszcza się je koło miejsc, w których podejrzewa, że znajduje się gryzoń. Co więcej, niektóre z nich są wyposażone w system zmieniający sygnał dźwiękowy. W ten sposób myszy nie przyzwyczają się do niego i najprawdopodobniej same uciekną.

Naturalne sposoby

Można również uciec się do bardziej naturalnych sposobów stosowanych przez wcześniejsze pokolenia. Jednak są to bardziej rozwiązania prewencyjne lub takie, które poradzą sobie z jedną czy dwiema myszami.

Wyżej wspomniane gryzonie nie lubią zapachu: rumianku, spleśniałej cytryny, oleandra, kwiatów wrotycza lub dziewanny, które można ulokować w gnieździe szkodnika. Skuteczne mogą okazać się również porozkładane świeże liście pomidorów na podłodze.

Trutki na myszy

Raczej odradza się stosowania trutek na myszy, które zabijają te zwierzęta. Jednocześnie mogą być niebezpieczne dla ludzi, szczególnie dla dzieci, ale też dla zwierząt domowych. Ponadto nie ma się wtedy kontroli nad tym, gdzie umrze mysz. Może się okazać, że będzie to miejsce trudno dostępne, a o śmierci gryzonia uświadomi nas dopiero nieprzyjemny zapach.

Deratyzacja

Można uciec również się do metody, którą jest deratyzacja. Polega ona na unieszkodliwieniu gryzoni przy wykorzystaniu środków chemicznych, fizycznych lub biologicznych. W zdecydowanej większości ucieka się do zastosowania pułapek lub zatrutego pokarmu. Jeśli chodzi nam o jak najszybsze i najskuteczniejsze pozbycie się myszy, ta metoda to doskonały wybór.

Jeśli chcą mieć Państwo gwarancję pozbycia się szkodnika z domu, a jednocześnie zależy Wam na szybkości i sprawności działania, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i ze szczegółami dostępnymi na naszej stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.